Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń na infolinię: telefon
Słońce nie wystawia rachunków

Słońce nie wystawia rachunków

Dlaczego my?

Drukuj

DOBÓR instalacji

System sieciowy (nie wykorzystana energia jest dostarczana do sieci energetycznej), wyspowy (magazynowanie energii do akumulatorów), mieszany sieciowo-wyspowy.
Na postawie rocznego lub planowanego zużycia energii pracownicy fotowolt.eu dobiorą optymalną moc instalacji. 
Jeżeli Inwestor chce jak najwięcej wyprodukowanej energii wykorzystać na własne potrzeby a jednocześnie zainwestowane środki mają się szybko zwrócić (5-7lat) instalacja nie powinna być przewymiarowana. Czyli mała moc i jak największa konsumpcja energii na własne potrzeby. Sieć energetyczną  trzeba traktować jako akumulator przy letnim nadmiarze energii trzeba ją „odebrać” z sieci w okresie zimowym. Rozliczenie np z Tauron-em w okresie rocznym.
Kryteria doboru mocy instalacji fotowoltaicznej:
Wielkość-moc instalacji podłączonej do sieci energetycznej, której nadmiar chce się magazynować w sieci są decydującymi czynnikami o doborze mocy instalacji w budynku/firmie:
zapotrzebowanie na moc, energię w budynku. Dla domów jednorodzinnych jest to ok 40% rocznego zużycia energii – zimą mniej, latem więcej. Dla firm, w których bilans wykorzystujących energii z jest wysoki w ciągu dnia, budowa instalacji fotowoltaicznej jest szczególnie korzystny.
koszt instalacji, dostępne środki finansowe lub możliwości otrzymania kredytu i leasing'u
oczekiwany czas zwrotu inwestycji
wielkość dachu domu, garażu, ściany dudynku, ogrodzenia, wiaty, dostępnego terenu stwarza naturalną granicę powierzchni instalacji a co za tym ich mocy.
orientacja i nachylenie dachu – skrajne kierunki wschód i zachód (80%), najkorzystniej południe (100%)
małe instalacje - moc instalacji do max mocy przydzielonej przez zakład energetyczy
dla większych instalacji – warunki techniczne – możliwość podłączenia do sieci.